Wszystkich tych, których interesuje i pasjonuje wzornictwo, drukarnia internetowa Designer zaprasza do Poznania. W dniach 5-8 marca br. będzie miało tam miejsce wydarzenie o nazwie arenaDESIGN 2012 (http://www.arenadesign.pl/pl/). Co to takiego?
arenaDesign to organizowany już po raz czwarty, unikalny projekt poświęcony wzornictwu właśnie. Jest to też spotkanie zarówno rodzimych jak i zagranicznych projektantów, przedsiębiorców – ludzi, których łączy wspólna pasja – wzornictwo. Jako motyw tegorocznej edycji posłuży wzornictwo zrównoważone (sustainable design), które oglądać będzie można na wystawach lub po prostu słuchać o nim na wykładach.

arenaDESIGN to pięć różnych stref: TOP DESIGN, FORUM, KREATYWNI, EDUKACJA oraz INNOWACJE.

TOP DESIGN – TOP DESIGNaward to konkurs wyróżniający oryginalne rozwiązania i firmy, które jako cel obrały sobie dobre wzornictwo.Konkurs jest prestiżowy, zdobył bowiem uznanie w branży. Nominacje do konkursu przedstawiane są w ramach wyjątkowej wystawy.

FORUM – Jak już zostało wspomniane – arenaDESIGN to także miejsce spotkań. Strefa FORUM to wykłady i dyskusje przygotowane z myślą o amatorach wzornictwa, projektantach i producentach. W roli gościa specjalnego tej strefy wystąpi sam François Azambourg!

KREATYWNI – Przedstawia się tu oferty stowarzyszeń, biur projektowych czy pracowni. Tutaj ma również miejsce promocja talentu młodych, dopiero co wkraczających na scenę projektantów.

EDUKACJA – Strefa ta jest miejscem promocji szkół wyższych, zajmujących się edukacją młodego pokolenia projektantów.

INNOWACJE – Nowość na arenaDESIGN. Miejsce przygotowane specjalnie dla firm oferujących nowatorskie materiały i rozwiązania.

Poprzednia edycja przyciągnęła 7,5 tys. gości, nie przegap tegorocznej!