Wizytówki w dzisiejszym świecie to standard. Posługuje się nimi znaczna większość osób świadczących jakieś usługi. Mały, prostokątny kartonik z danymi wręczającego przeszedł długą drogę, aby wyglądać tak, jak widzimy go dziś. To, co współcześnie uznajemy za formę reklamy czy nawiązania znajomości swoją historią sięga XV wieku. Jak ta historia wyglądała? Gdzie się zaczęła?

Wizytówki zawdzięczamy krajowi, w którym powstał również papier, a więc Chinom. Służyła ona tamtejszym urzędnikom i zawierała w sobie ich imię, nazwisko oraz stanowisko, które zajmowali. Następnie rozprzestrzeniła się na cały świat (do Europy dotarła dzięki Marco Polo, który otrzymał je w darze od Mandarynów, przebywając na jednej z wypraw), aby największą popularność zyskać we Francji czasów Ludwika XIV. Wizytówka świadczyła wtedy o prestiżu osoby, która się nią posługiwała. Ciągle zmieniała swoje oblicze, czyniąc się coraz bardziej ozdobną i fantazyjną. Aż nadeszły czasy fotografii. Reklama zakładu lub własnej osoby opatrzona swoim zdjęciem z jednej, a informacjami z drugiej strony była symbolem elegancji, prestiżu i dużych pieniędzy. Wizytówki w formie fotografii zarezerwowane były dla najbogatszych – nie była to bowiem tania inwestycja.
Pierwsza drukowana wersja wizytówki pochodzi z XVIII-wiecznych Niemiec.
Mimo, iż od powstania tej pierwszej minęło już ponad pięć wieków, w dzisiejszych czasach wizytówka wciąż spełnia swoją główną, informacyjną rolę i cieszy się dużą popularnością.

Drukarnia Designer oferuje wykonanie dwóch typów wizytówek:
http://www.drukarniaszczecin.pl/catalog,pl,wizytowki_ekskluzywne,8.html

http://www.drukarniaszczecin.pl/catalog,pl,wizytowki_kalendarzyki_metki,10.html