Drukarnia Designer pragnie dzisiaj zapoznać wszystkich z czterema podstawowymi zasadami  dobrego projektu. Aby projekt był dobry nie wolno stosować tylko jednej z tych zasad, gdyż są one ściśle ze sobą powiązane i należy pamiętać zawsze o zachowaniu wszystkich z nich.

Zasada nr 1 – Najważniejszy jest kontrast…
Kontrakt jest najbardziej istotnym wyznacznikiem dobrego projektu – w projekcie należy unikać umieszczania elementów, które są do siebie bardzo podobne. Wszystkie elementy takie jak czcionka, kolor, grubość należy znacznie różnicować

Zasada nr 2 – Powtarzaj się…
W projekcie należy powtarzać podobne wizualnie detale – kolory, kształty, grubości linii, rozmiary czy inne elementy. Takie działanie harmonizuje projekt.

Zasada nr 3 – Nic nie może być przypadkowe…
Żaden element w projekcie nie może być umieszczony bez wizji całości i związku z innym elementem – tylko dzięki temu projekt będzie przejrzysty do odczytania, a przy okazji będzie miał wyszukany i wygląd.

Zasada nr 4 – Zachowuj odpowiednie odległości…
Detale nawiązujące do siebie nawzajem powinny być położone blisko siebie – kiedy będą blisko siebie będą tworzyły jednolitą całość – dzięki temu zmniejszysz w projekcie nieład.

W kolejnych postach blogu Drukarnia Designer postara się dokładniej rozwinąć powyższe zasady, jednak już dziś warto je przyswoić i zapamiętać.