Aktualnie w internecie istnieje wiele serwisów pośredniczących w sprzedaży profesjonalnych zdjęć z prawem do zastosowania w projektach reklamowych. Serwisy te prześcigają się nie tylko w cenie, ale także oferowanej jakości i ilości różnorodnych zdjęć, gdyż powszechnie wiadomo, że iż większym asortymentem dysponuje sprzedawca tym większe mamy możliwości wyboru.

Na polskim ryku śmiało można polecić jeden z największych komercyjnych serwisów stock jakim jest fotolia. Fotolia została założona w 2004r. W Nowym Jorku, obecnie rozpowszechniła swoją działalność globalnie – działa w 11 języków i 14 strefach. Fotolia jako pierwsza w Polsce umożliwiła zakup zdjęć, grafik, wektorów oraz klipów wideo royalty-free za opłatą w polskiej walucie. Aktualnie biblioteki fotolii wyposażone są w ponad 17 mln zdjęć.

Oczywiście, na polskim rynku istnieje jeszcze wiele, innych serwisów sprzedających zdjęcia. Jednak są one mniej popularne. Zaliczamy do nich przykładowo: photogenica.pl czy pixmac.pl. Z opinii grafików nie mają one jednak tak ciekawej oferty zdjęć czy wektorów jak znana fotolia.
Z zagranicznych serwisów warto spojrzeć na iStockPhoto, Dreamstime czy ShutterStock. Warto również przeszukać wyszukiwarkę pod hasłem „bank zdjęć”, czasami to najlepszy sposób na to aby trafić na jakieś unikatowe, sprzedawane kolekcje zdjęć…

Wydrukuj swoje projekty w drukarni Designer !