Podsumowując wszystkie formaty zapisu plików opisane w naszych postach drukarnia Designer pragnie swoja opinię na tego, który format jest najlepszy, a który najgorszy. Otóż, nie ma uniwersalnego formatu zapisu zdjęć oraz projektów graficznych, który sprawdzi się we wszystkich kryteriach. Każdy z formatów ma swoje wady i zalety. Wyodrębniliśmy jednak trzy kryteria, którymi warto się kierować przy wyborze formatu zapisu naszych grafik:

  1. Przygotowując grafikę do druku najlepszym wyborem i stosowanym przez profesjonalistów jest format TIFF. Zapisuje on grafiki w trybie kolorystycznym CMYK, ma możliwość zapisana grafiki w wysokiej jakości, nie tracąc żadnego detalu.
  2. Projektując grafikę na potrzeby Internetu najlepszymi formatami są: PNG oraz JPEG. JPEG najlepiej nadaje się do publikacji zdjęć i przesyłania do Internetu. Jeśli zależy nam by grafika miała jak najmniejszy rozmiar lecz pozostała w bardzo dobrej jakości najlepszym rozwiązaniem jest PNG.
  3. Trzecie kryterium dotyczy osób pracujących na różnych systemach operacyjnych! Jezeli używacie PC’ta lub Mac’a, lub zmieniacie system operacyjny, najlepszym formatem kompatybilnym z każdym SO jest JPEG.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą drukarni Designer