Drukowane naklejki to produkt niezwykle przydatny dla większych oraz mniejszych firm, a także prywatnych osób, którym marzą się spersonalizowane, niestandardowe ozdoby. Wykorzystuje się je w bardzo wielu celach, między innymi jako: 

  • etykiety na butelki, słoiki oraz inne produkty 
  • naklejki pomocnicze i instruktażowe 
  • ciekawa ozdoba lub gadżet z logiem marki 
  • wlepki do książek dla dzieci 
  • pomysłowa reklama 

Dzięki różnym materiałom do wyboru, a także możliwości zaprojektowania naklejki o dowolnym rozmiarze oraz kształcie, każdy może nadać im wymarzony wygląd i wykorzystać zamówiony produkt dokładnie tak, jak zapragnie. W przypadku braku stworzonego projektu naklejki, można również skorzystać z pomocy specjalisty, który stworzy wzór, dokładnie odwzorowując wytyczne i szczegóły podane przez klienta. 

Uniwersalne naklejki drukowane na papierze lub folii 

Do najpopularniejszych produktów tego typu należą naklejki na papierze lub folii. Mogą one występować w wielu różnych rodzajach, przybierać dowolny kształt i prezentować każdy możliwy do wykonania wzór. Dostarczane mogą być w stosach lub na arkuszach. Ten drugi przypadek jest znacznie wygodniejszy, gdy naklejki mają być naklejane seryjnie, na przykład jako etykiety produktów. Arkusze zawierają określoną ilość naklejek, zależną od ich wielkości, a znajdujący się pomiędzy nimi odstęp ułatwia wygodne odklejanie. Ta forma znacznie ułatwia transport i przechowywanie. W przypadku stosów każda naklejka jest dostarczana jako osobny egzemplarz. Dzięki temu można bardzo wygodnie rozdawać je na sztuki, na przykład w formie upominków. 

Ważną decyzją jest wybór formy. Druk naklejek na papierze jest nieco tańszy i bardzo często wystarczający, zwłaszcza gdy mają być jedynie firmowym gadżetem lub biurową ozdobą. Folia jest jednak bardziej wytrzymała i przede wszystkim wodoodporna, dzięki czemu znacznie lepiej sprawdza się jako materiał na etykiety. 

Naklejki zabezpieczające to doskonałe plomby gwarancyjne 

Wyjątkowym rodzajem drukowanych naklejek są samoprzylepne plomby gwarancyjne. Drukuje się je na specjalnej folii, która po naklejeniu staje się z czasem bardzo krucha i nie da się usunąć jej w całości – jej naruszenie pozostawi widoczny ślad. To sprawia, że naklejki zabezpieczające są doskonałym dowodem naruszenia warunków gwarancji, a także każdej ingerencji w sprzęt nieupoważnionych do tego osób.