Firmy, które zajmują się sprzedażą komputerów, telefonów czy innego kosztownego sprzętu, muszą zadbać o jego zabezpieczenie. Niestety czasami zdarza się tak, że w takich sklepach dochodzi do kradzieży czy prób podmiany urządzeń, co wiąże się z wieloma nieprzyjemnościami i nieplanowanymi wydatkami. Właśnie dlatego firmy korzystają z tak zwanych plomb gwarancyjnych. Czym są i jakie mają zastosowanie?

Czym są plomby gwarancyjne i kto najczęściej z nich korzysta? 

Omawiane plomby gwarancyjne to po prostu niewielkie samoprzylepne etykiety. Najczęściej są wykorzystywane do zabezpieczania elementów sprzętów elektronicznych. Zwykle stosują je firmy, które je produkują, aby zabezpieczyć urządzenia przed otwarciem oraz podrabianiem. Oprócz tego korzystają z nich też różnego rodzaju serwisy, na przykład komputerowe.

Naklejki zabezpieczające typu sticker można znaleźć między innymi w sklepach ze sprzętem elektronicznym, kasynach, hipermarketach oraz wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zabezpieczenie sprzętu przed niepowołanym otwieraniem czy podmianą. Co ważne, plomby mogą mieć dowolny kształt, dzięki czemu łatwo dostosować je do konkretnych potrzeb.

W jaki sposób plomby gwarancyjne są drukowane? 

Plomby gwarancyjne pełnią funkcję zabezpieczającą, dlatego ważna jest jakość ich wykonania. Naklejki zabezpieczające są drukowane na specjalnej folii, która po naklejeniu i wyschnięciu jest niemożliwa do usunięcia w całości. W przypadku niepożądanej próby usunięcie folia się kruszy, dzięki czemu nie można jej ponownie przykleić, aby ślad nie był widoczny. Plomby gwarancyjne mogą mieć dowolny kształt i rozmiar i są drukowane w czerni albo w kolorze na palecie w wysokiej rozdzielczości 2400 DPI.

Są równie ważne dla firm produkujących sprzęt elektroniczny, co metki odzieżowe dla producentów ubrań. Jest to szybka i wygodna forma zabezpieczenia, która wiąże się ze stosunkowo niewielkim nakładem finansowym. Co ważne, plomby zabezpieczające oprócz właściwości zabezpieczających wyróżniają się również właściwościami odpornościowymi, co w praktyce oznacza, że nie ścierają się i wytrzymują w trudnych warunkach, dzięki czemu nawet po kilku latach plomba będzie czytelna.