W każdym hotelu możemy znaleźć wiele materiałów drukowanych, które budują rozpoznawalność marki, a jednocześnie pełnią inne funkcje, na przykład informacyjne. Mowa tutaj przede wszystkim o wizytówkach, folderach czy ulotkach. Oprócz tego wiele obiektów wykorzystuje również zawieszki na klamki, które dzięki odpowiedniemu kształtowi można wygodnie umieścić na klamkach albo na gałkach drzwi. W dzisiejszym wpisie omówimy, jakie funkcje mogą pełnić oraz dlaczego warto w nie zainwestować.

Dlaczego zawieszki na klamki są wygodną formą komunikacji? 

Hotele decydują się na korzystanie z zawieszek na drzwi przede wszystkim ze względu na wygodę. Dzięki nim goście hotelowi mogą w łatwy sposób komunikować się z obsługą obiektu. Najpopularniejsze są dwa rodzaje zawieszek, czyli „Nie przeszkadzać” i „Proszę posprzątać pokój” albo „Proszę nie sprzątać pokoju”. Czasami zdarza się tak, że goście hotelowi z jakichś przyczyn nie chcą, aby obsługa wchodziła do ich pokoju podczas  pobytu, ale chcą dłużej zostać w pokoju. Dzięki zawieszce na klamkę mogą to przekazać pracownikom hotelu.

Takie napisy często występują w wersji dwujęzycznej (polskiej i angielskiej), dzięki czemu goście zagranicy również mogą czuć się komfortowo. W takich przypadkach, zamiast zgłaszać tę prośbę w recepcji wystarczy, że na umieszczą zawieszkę na klamce. Ten krótki komunikat usprawni pracę obsługi oraz zapewni komfort gościom. Zawieszki na klamkę są również wykorzystywane w hotelach, które oferują room service. W takich przypadkach goście zaznaczają na nich pozycje z menu śniadaniowego, które w danym dniu powinny być dostarczone do ich pokoju.

Czy zawieszki na klamkę mogą być reklamą obiektu? 

Informowanie obsługi hotelowej o wyborze menu śniadaniowego czy o tym, że ma nie sprzątać w pokoju to nie jedyne funkcje zawieszek na klamkę. Oprócz tego podobnie jak ulotki, foldery reklamowe czy wizytówki pełnią funkcję reklamową. Wystarczy umieścić na nich logo hotelu i dane kontaktowe, na przykład numer telefonu czy adres strony internetowej. Co więcej, goście hotelowi odnoszą wówczas wrażenie, że obiekt zadbał o każdy szczegół. Oprócz tego zawieszki na klamkę mogą być wykorzystywane również w innych branżach jako element promocyjno-reklamowy. W tym celu umieścić na nich odpowiedni napis czy grafikę.