Zastanawiasz się czasem, jak to jest trzymać w ręku własną książkę? Czasy, w których do spełnienia literackiego marzenia potrzebne było wydawnictwo, można uznać za minione. Współczesne technologie druku pozwalają na samodzielne stworzenie książki bez konieczności posiadania dużego kapitału.

Czy możesz wydrukować własną książkę?

Wiele osób rezygnuje z marzenia o wydaniu własnej książki jeszcze przed stworzeniem pierwszego rozdziału. Nie ogranicza ich wcale brak pomysłów czy nieumiejętność władania słowem. Samo napisanie książki – choćby najwspanialszej – to przecież nie wszystko. Trzeba ją wszak wydrukować – i to tak, żeby wzięcie jej w dłoń było zwieńczeniem całej włożonej w nią pracy, a nie gorzkim rozczarowaniem. To często ten etap – choć niesłusznie – powstrzymuje twórców przed wydaniem własnego dzieła. Do niedawna jeszcze samodzielne wydanie książki wydawało się przecież czymś niemożliwym. Jak to wygląda obecnie?

Drukowanie książki na własną rękę

Dzisiaj każda porządna, profesjonalna drukarnia dysponuje sprzętem, który pozwala na wydrukowanie własnego nakładu książek – nawet jeśli jest on niewielki. Niezależnie od tego, czy chcesz podbić rynek wydawniczy, stworzyć podręcznik na potrzeby firmy, zaprojektować rodzinną kronikę czy zrealizować studencki projekt – druk książek jest w zasięgu nie tylko twojej ręki, ale też kieszeni.

Ile kosztuje druk książki?

Wydrukowanie własnej książki to złożony proces. O to się jednak nie martw – przez wszystkie etapy projektowania i druku przeprowadzą Cię fachowcy pracujący w drukarni. Złożoność ta jednak sprawia, że ceny druku książki różnią się w zależności od wybranych technologii i parametrów. Najważniejszy i najbardziej znaczący wpływ na cenę ma jednak wielkość nakładu książki. Podstawowa zasada brzmi: im większy jest nakład książki, tym niższa będzie jej jednostkowa cena. Jeżeli więc przygotowujesz pozycję, którą chcesz sprzedawać komercyjnie, warto pomyśleć o tym już na etapie planowania pierwszej serii nakładu.