Kalendarze są znane i stosowane od wieków. Pozwala na określanie dnia tygodnia, odliczania do konkretnej daty czy ulubionego dnia w roku. Kalendarz jest przewodnikiem po całym roku. Jego wygląd często dobierany jest do naszych preferencji. Kalendarze z kolorowymi nadrukami, zwierzątkami, bądź pejzażami pozwalają cieszyć oko, a reklamy umieszczone na kalendarzach zapoznają potencjalnych klientów z naszą firmą i oferowanymi przez nas usługami.

Czym charakteryzują się kalendarze planszowe?

Kalendarz planszowy, zwany również plakatowym charakteryzuje się podobieństwem do plakatu. W tego rodzaju kalendarzach wszystkie miesiące znajdują się na jednej stronie lub podzielone są na osobne plansze. Wyróżniają się dosyć sporym rozmiarem. Tego rodzaju kalendarze planszowe sprawdzają się świetnie jako nośnik reklamy. Wiele z firm umieszcza swoje logo lub krótką informację na tego typu kalendarzach, dzięki czemu wiele osób może poznać firmę i w razie potrzeby skorzystać z jej usług.

Najbardziej popularne są kalendarze wieloplanszowe na spirali, które można spotkać praktycznie wszędzie. W domu czy w biurze, kalendarze planszowe są podstawowym elementem wyposażenia. Ich ogromną zaletą jest duża przejrzystość, dzięki czemu możemy sprawdzić interesującą nas datę nawet z dużej odległości. Dzięki dużej różnorodności wzorów i rozmiarów kalendarze planszowe można dostosować do pomieszczenia, w jakim się znajdują.

Estetyka i wysoka jakość wykonania to kolejne cechy kalendarzy planszowych. Drukowane na papierze o najwyżej jakości pozwala na uzyskanie piękne wyglądającego kalendarza, przyciągającego wzrok. Reklamy obecne na kalendarzach planszowych pozwalają na reklamowanie firmy przez cały rok. Kartki kalendarza umieszczane są na spirali, co daje im stabilne podtrzymanie i solidny wygląd. Wykorzystanie spirali pozwala na łatwiejsze przekręcanie kartek kalendarza.

Kalendarze jednoplanszowe są świetnym gadżetem reklamowym, który ląduje w rękach klienta jako prezent od firmy. Kiedy klient umieści kalendarz w swojej pracy lub domu, automatycznie firma reklamująca się na kalendarzu zyska zainteresowanie bliskich i znajomych naszego klienta. Kalendarze planszowe są solidne, estetyczne i bardzo różnorodne, przez co sprawdzą się praktycznie wszędzie.