Etykiety samoprzylepne możemy znaleźć na bardzo wielu produktach dostępnych na naszym rynku. Za ich pomocą przekazywane są najważniejsze informacje o produktach, a ich szata graficzna często stanowi ozdobę, przyciągającą wzrok konsumentów. Wykorzystywane powszechnie również do umieszczania informacji w języku polskim na produktach sprowadzanych z zagranicy.

Czy etykiety samoprzylepne sprawdzają się jako sposób na znakowanie produktów?

Etykiety samoprzylepne stanowią najlepszy sposób na oznakowanie produktów. Umieszczanie tego typu etykiet na produktach jest bardzo łatwe i nie wymaga wiele pracy. Większe firmy posiadają w pełni zautomatyzowany proces naklejania etykiet, przez co praca przebiega szybko i przyjemnie. Kolejną zaletą tego rodzaju etykiet jest możliwość dowolnej aranżacji etykiety. Drukarnie zajmujące się drukiem etykiet samoprzylepnych realizują praktycznie każdy projekt.

Następnym plusem tego rodzaju etykiet jest możliwość przyklejenia ich do praktycznie każdej powierzchni. Dzięki temu będą świetnie się prezentować zarówno na prostych, kwadratowych pudełkach jak i na opakowaniach o nieregularnych kształtach. Etykiety, zwane również nalepkami lub naklejkami sprawdzą się i do etykietowania produktów koncernów i dużych firm, jak również do oklejania produktów niszowych, od małych rodzinnych firm czy biznesów jednoosobowych.

Obecnie drukarnie oferują różnorodne sposoby wydruku etykiet. Dzięki temu nie tylko barwy i obrazy na etykietach są lepszej jakości, ale i sam wygląd etykiet uległ znacznym zmianom. Możliwa jest produkcja etykiet samoprzylepnych na papierze matowym lub folii samoprzylepnej, co daje bardzo ciekawy efekt i przyciąga uwagę klientów.

Etykiety samoprzylepne sprawdzają się w każdej dziedzinie handlu i logistyki. Ich wykorzystanie jest nieograniczone, niezależnie od produktu czy temperatur, w jakich jest przechowywany. Cena wydruku etykiet jest relatywnie niska w porównaniu do efektu, jaki osiągamy. Dzięki temu, że możemy dopasować rodzaj i wygląd etykiet bezpośrednio pod siebie, nie można w nich znaleźć praktycznie żadnych wad. Z tego powodu etykiety samoprzylepne są bardzo popularne od wielu lat.