Trudno wyobrazić sobie organizację biura lub domowych obowiązków bez kalendarza. To dzięki niemu pamiętamy o umówionych spotkaniach, także biznesowych, terminach lekarskich wizyt czy towarzyskich imprezach. Największą popularnością cieszą się kalandrze jedno, dwu i trójdzielne, a także planszowe, biurkowe czy w formie podkładów na biurko. Sprawdź, czym się charakteryzują.

Kalendarze jedno, dwu i trójdzielne

Kalendarze trójdzielne prezentują jedną grafikę przez cały rok, w trakcie którego wymienia się karty z kalendarium. To doskonały wybór dla zapracowanych: okienko do zaznaczania daty umożliwia bycie na bieżąco, duża przestrzeń ułatwia wygodne notowanie zadań, a jednoczesny dostęp do poprzedniego, obecnego i przyszłego miesiąca ułatwia planowanie zadań oraz czasu.

Kalendarze dwudzielne, z dwoma plikami kart z kalendariami, w postaci kalendarium z obecnym miesiącem oraz kalendarium z miniaturką miesiąca minionego i przyszłego są równie funkcjonalne i zajmują mniej miejsca. Kalendarze jednodzielne natomiast składają się ze sztywnej tektury, na którą naklejono jedno dwunastu stronicowe kalendarium. Karta zawiera duży obraz danego miesiąca oraz mniejszy podgląd poprzedniego oraz kolejnego. Prosty, minimalistyczny wygląd oraz oszczędność przestrzeni to jego największe zalety.

Czym charakteryzują się kalendarze planszowe?

Zarówno w domu, jak i w biurze sprawdzą się także kalendarze planszowe. W biurze możesz umieścić na ich dużej powierzchni reklamowej ofertę swojej firmy czy reklamę danego produktu, która od razu przyciągnie uwagę klienta. Reklama będzie spełniała swoje zadanie przez cały rok, stanowiąc jednocześnie wizytówkę firmy. Poszczególnych trzynaście plansz kalendarza jest połączonych ze sobą spiralą o szerokiej gamie kolorystycznej. Zaletą kalendarzy planszowych jest ich uniwersalność. Mogą zostać bowiem wykończone na wiele różnych sposobów, na przykład lakierem offsetowym matowym, błyszczącym lub lakierem UV, mogą posiadać nadruk wykonany metodą termo druku, a sztancowane otwory do spirali mogą być kwadratowe lub okrągłe.

Dlaczego warto mieć kalendarz biurkowy?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę w biurze czy też własny Home Office, warto zaopatrzyć się w kalendarz biurkowy, który pozwoli ci zaplanować najważniejsze wydarzenia w firmie oraz nie zapomnieć o tym, co istotne. Mając najważniejsze daty wciąż przed oczami, nie popadniesz w panikę gdy trzeba będzie zorganizować kolejne spotkanie, tylko spokojnie dostosujesz je do już ustalonych planów. Co ważne, w kalendarzu biurkowym nie tylko zaznaczysz najważniejsze daty, lecz również zapiszesz istotne informacje o klientach oraz o spotkaniach z nimi. Mając stały dostęp do kalendarza, stworzysz realny plan działań. Jeśli prowadzisz większą firmę i zatrudniasz wielu pracowników, kalendarz biurkowy doskonale sprawdzi się na biurku każdego z nich.

Zorganizuj swoją pracę z podkładką na biurko

Kalendarz w formie podkładki pozwoli w jeszcze większym stopniu na lepszą organizację pracy, oprócz kalendarza bowiem zawiera on również miejsce, przeznaczone do robienia notatek oraz plenera. Kilkanaście lub kilkadziesiąt wyrywanych kartek, sklejonych w blok umożliwia szybkie umieszczenie na nim dat ważnych wydarzeń, harmonogramu dnia czy listy zadań. W podkładce na biurko może się również znaleźć miejsce na ważne dla ciebie cytaty, które pomogą ci iść przez dzień. Z nami zaplanujesz wygląd graficzny podkładki, jej kolor oraz znaki szczególne. Estetyczna i funkcjonalna, stanie się nieodłącznym atrybutem codziennej, biurowej pracy.