Businesswoman standing in front of whiteboard and making presentation to her colleagues. Business people watching a presentation on the whiteboard. Multi-ethnic group of creative people on a business meeting in modern office. Creative team sitting on a conference table in board room.

Skuteczna reklama to podstawa działań marketingowych. Dzięki niej można wypromować swoje produkty i usługi i zyskać klientów, co z kolei ma bezpośrednie przełożenie na zyski. Nie dziwi więc fakt, że właściciele firm dokładają wszelkich starań, aby znaleźć jak najskuteczniejsze sposoby reklamy. Jedną z możliwości jest zastosowanie standów reklamowych.

Standy reklamowe to specjalne konstrukcje o różnorodnych formach. Coraz częściej zastępują roll-upy, są od nich bowiem stabilniejsze i bardziej estetyczne. Mogą przyjmować formę płaską lub eliptyczną, występować z podświetleniem lub bez, posiadać półkę wystawienniczą lub dodatkowe miejsce na ulotki. Najczęściej mają formę stojącą i są zadrukowane z obu stron. Można je spotkać w sklepach, a także na targach czy wystawach. W zależności od materiału, z jakiego zostały zrobione, mogą być używane na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń. Wśród popularnych rodzajów znajdują się standy kartonowe, których największą zaletą jest lekkość i możliwość składania, a także standy wykonane z materiałów twardych, takich jak plastik czy aluminium. Niezależnie od rodzaju są one doskonałym narzędziem marketingowym i przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku firmy.

Zadaniem standów jest właściwe wyeksponowanie produktów i zwrócenie na nie uwagi klientów, co z kolei przekłada się na uzyskiwane przez firmę zyski. Charakteryzują się one dużą estetyką, dzięki czemu są doskonałym sposobem na wyróżnienie się spośród konkurencji. Na standach można umieścić druk wysokiej jakości, co sprawia, że reklama rzuca się w oczy. Tym samym staje się także wizytówką firmy, świadcząc o jej profesjonalizmie i wysokiej jakości usług czy produktów. 

Estetyczne, spersonalizowane standy to z jeden ze sposobów na skuteczną reklamę, który może pomóc wyróżnić się na tle konkurencji. Przyczyniają się one do budowanie pozytywnego wizerunku firmy, dlatego też z pewnością warto uwzględnić je z swoich działaniach marketingowych. Indywidualnie zaprojektowana reklama spójna z wizerunkiem firmy to klucz do sukcesu.