Osoby, które chcą powierzyć drukarni przygotowanie różnego rodzaju materiałów mają do wyboru kilka rodzajów druku. Niestety bez doświadczenia poligraficznego i znajomości technik drukowania, trudno wybrać ten najlepszy. Warto zatem skorzystać z doświadczenia drukarzy, którzy dostosują rodzaj druku do konkretnych potrzeb. Spośród wielu możliwości, dosyć często stosowany jest druk offsetowy. Dowiedz się, jakie są jego zalety.

Druk offsetowy to jedna z przemysłowych odmian druku płaskiego. Wykorzystywana do tego celu matryca założona na cylinder przekazuje obraz na bęben pokryty gumą, a stamtąd przenoszony jest on na papier lub inne podłoże. Cechą charakterystyczną tej techniki jest fakt, że poszczególne elementy matrycy znajdują się na jednym poziomie, a druk jest możliwy dzięki opychaniu się czynników drukujących i niedrukujących.

W drukarni Designer oferujemy naszym klientom drukowanie w technologii offsetowej, gwarantując przystępne ceny i wysoką jakość. Dostępne opcje to druk z arkuszy formatu A oraz z arkuszy formatu B. Ich maksymalne wielkości to odpowiednio: A1 i B1. W wielu sytuacjach ten typ druku jest optymalnym wyborem, ponieważ charakteryzują go liczne zalety. Do największych z nich należą:

  • małe koszty wydruków w dużej ilości – jest to druk, który doskonale sprawdza się w dużych nakładach, umożliwia bowiem realizowanie wydruków tanio i szybko,
  • duży wybór nośników do druku, w tym bardzo nietypowych np. srebrny samoprzylepny papier etykietowy, papiery powlekane, kartony,
  • spora gama kolorów druku, zarówno standardowych, jak również dodatkowych,
  • możliwość manipulowania kolorami w procesie samego druku,
  • duża dokładność wydruków, dzięki czemu jest to doskonałe rozwiązanie wykorzystywane do druku plakatów, ulotek, książek, folderów, map i innych wielobarwnych materiałów.

Podsumowując, druk offsetowy to doskonałe rozwiązanie w przypadku materiałów o dużym nakładzie. Pozwala on szybko przygotować dużą liczbę kopii i nie jest zbyt obciążający finansowo.