druk cyfrowy

Wysoka jakość produktów i usług, a także szybki czas realizacji to najistotniejsze kwestie, na jakie zwracają uwagę zleceniodawcy. Z tego powodu wykonawcy dokładają wszelkich starań, aby używać takich technologii, które są w stanie sprostać tym oczekiwaniom. Doskonałym przykładem jest druk cyfrowy. Dowiedz się, czym się charakteryzuje i poznaj jego największe zalety.

Druk cyfrowy to jedna z najpopularniejszych metod drukowania. Zasada jego działania opiera się na wykorzystaniu technologii laserowej. Do drukarki za pomocą komputera przesyłane są dane, które następnie przenoszone są na podłączony do tonera cylinder. W trakcie pracy ulega on naświetleniu, dzięki czemu przenosi treści na papier lub inny nośnik. Ten rodzaj druku wykorzystuje się najczęściej do produkcji materiałów reklamowych, takich jak: wizytówki, etykiety, ulotki, katalogi czy foldery. Jego popularność wynika z licznych zalet.

Największą zaletą druku cyfrowego jest szybka realizacja zleceń, ponieważ zarówno przygotowanie urządzenia, wymiana tonera, jak i samo drukowanie trwa bardzo krótko. Ponadto wydruki nie wymagają czasu na wyschnięcie, dlatego też od razu można poddać je różnym formom obróbki introligatorskiej. Co więcej wydruki charakteryzują się dobrą jakością, przy zachowaniu korzystnej ceny. Technologia cyfrowa daje możliwość druku w szerokim przedziale gramatur, a także zastosowania wielu modeli kolorów. Co więcej, każdorazowe odnawianie obrazu drukowego umożliwia wprowadzenie pojedynczych znaków na wydruków, np. nadawanie każdej odbitce indywidualnego numeru seryjnego, stosowanie list adresowych itp. Wszystko to sprawia, że druk cyfrowy ma szerokie zastosowanie i jest najchętniej wybierany przez klientów. 

Druk cyfrowy to dobra jakość w korzystnej cenie. Dzięki niemu klienci szybko otrzymują zamówione produkty, zarówno w niskich, jak i w średnich nakładach. Technologia ta umożliwia drukowanie materiałów reklamowych, ale także wydruk czasopism, a nawet książek.