bloczek

Druki samokopiujące mają powszechne zastosowanie w pracy biurowej i magazynowej. Są one dużym ułatwieniem dla pracowników i udogodnieniem dla klientów, którzy mogą szybciej załatwić swoje sprawy. Z naszego wpisu dowiesz się, do czego wykorzystuje się boczki samokopiujące.

Druki samokopiujące, nazywane także bloczkami samokopiującymi to różne rodzaje druków, które przeznaczone są do wypełniania ręcznego i najczęściej występują w formie gotowych szablonów. Zawsze składają się z oryginału i kopii, dzięki czemu wystarczy wypełnić jeden blankiet, by automatycznie otrzymać kopię drugiego. Ręcznie wypełnia się druk oryginalny, najczęściej w białym kolorze, natomiast na kolejnej stronie, która dość często występuje w innej barwie, odbija się zapisywana treść. 

Bloczki samokopiujące mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie wypisuje się różne rodzaje dokumentów wymagających potwierdzenia lub kopii. Sprawdzają się w firmach, których obowiązkiem jest wystawianie faktur. Będą także znacznym ułatwieniem dla urzędników wykonujących różne rodzaje prac biurowych. Biura księgowe, magazyny, kancelarie prawne, centra logistyczne, a także wiele innych firm i instytucji z pewnością doceni komfort pracy wynikający z zastosowania różnorodnych druków samokopiujących. Warto wspomnieć również o tym, że są one dużym ułatwieniem nie tylko dla pracowników, ale i dla klientów. Dzięki temu, że zapisywana treść odbija się na kopii, nie trzeba wielokrotnie jej przepisywać, co wpływa na dużą oszczędność czasu. Ponadto zapobiega to ewentualnym nadużyciom, bowiem daje gwarancję, że kopia i oryginał są identyczne.

Trudno sobie wyobrazić sprawną pracę biura bez druków samokopiujących. Znacznie ułatwiają one pracę i o połowę skracają czas jej wykonywania. Wszystko to ma bezpośrednie przełożenie na efektywność działań firmy, komfort pracowników, a także na zadowolenie klientów. Z pewnością warto więc stosować je w każdej firmie i instytucji, nawet jeśli wystawia ona niewielką ilość dokumentów wypisywanych ręcznie.