Paper przeznaczony do pakowania jeszcze jakiś czas temu występował głównie w szarym kolorze, a na jego wygląd w ogóle nie zwracano uwagi. Służył jedynie celom praktycznym, dlatego też nie było potrzeby, aby go specjalnie ozdabiać. Dzisiaj sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ zauważono, że może być on dobrym nośnikiem reklamy. Z tego powodu zaczęły pojawiać się na nim różne nadruki. Podpowiadamy, jakie z nich warto tam umieścić. 

Do czego służy papier pakowy?

Jak sama nazwa wskazuje, papier pakowy służy do pakowania różnego rodzaju produktów. Może on występować w wielu rodzajach, które różnią się od siebie gramaturą, materiałem, z jakiego został zrobiony oraz przeznaczeniem. Na ogół jest cienki i ma za zadanie zabezpieczanie produktów, choć coraz częściej stosuje się go także, aby podnieść ich prestiż. Ma powszechne zastosowanie w branży spożywczej, choć posiada także szereg innych funkcji. Dzięki niemu można pakować odzież czy też chronić delikatne przedmioty. W naszej drukarni proponujemy wysokiej jakości papier pakowy dwustronnie powlekany, matowy drzewny, cechujący się wysoką objętością i nieprzezroczystością, który będzie doskonałym sposobem na promocję firmy i stworzenie jej pozytywnego wizerunku. 

Dlaczego na papierze pakowym warto umieścić logo firmy?

Choć na papierze pakowym można umieścić dowolny nadruk, najczęściej jest to jednak logo firmy. Przyczynia się to do jej rozpoznawalności wśród konsumentów i świadczy o profesjonalizmie oraz dbałości o szczegóły. Jest to zatem doskonałe narzędzie marketingowe, będące dodatkowym nośnikiem reklamy. Klientom, którzy otrzymają produkty w papierze pakowym z logo, szybciej zapadnie ono w pamięć, dzięki czemu będą lepiej kojarzyć markę. Nie ulega więc wątpliwości, że logo firmy jest podstawowym nadrukiem, jaki warto umieścić na papierze przeznaczonym do pakowania.

Podsumowując, przygotowując papier pakowy warto zwrócić uwagę nie tylko na walory praktyczne, ale także na estetykę. Dzięki temu będzie on doskonałym sposobem na wyróżnienie firmy wśród konkurencji.