Każdy pracownik biura ma na głowie wiele spraw, o których nie powinien zapomnieć. Jednak w natłoku obowiązków może się zdarzyć, że termin ważnego spotkania czy wysłania dokumentów niekiedy ulatuje z pamięci. Aby temu zapobiec, warto stosować sprawdzone metody, które pozwolą wprowadzić ład i porządek. Jednymi z nich są biuwary. Z naszego wpisu dowiesz się, do czego służą i poznasz pomysły na ich nietypowe zastosowanie.

Biuwary – co to takiego?

Biuwar jest to rodzaj podkładki na biurko, która oprócz kalendarza zawiera również miejsce przeznaczone do robienia notatek. Składa się on z kilkunastu lub kilkudziesięciu wyrywanych kartek, sklejonych w blok i najczęściej charakteryzuje się dużym formatem, dzięki czemu doskonale wkomponowuje się w blat biurka. Biuwar umożliwia szybkie umieszczenie na nim dat ważnych wydarzeń, harmonogramu dnia czy listy zadań. Kalendarz w formie podkładki pozwala na lepszą organizację pracy i pomaga doskonale odnaleźć się w natłoku obowiązków. Nie bez znaczenia jest także fakt, że może być doskonałym sposobem na reklamę, a także elementem, który podkreśli wygląd miejsca pracy. Jego zaletą jest również to, że zapisaną kartkę ze zrealizowanymi zadaniami można po prostu zerwać, by móc na nowo planować swoje zadania. 

Biuwar sposobem na relaks?

Nie ulega wątpliwości, że biuwar ułatwia organizację pracy i służy głównie to zapisu ważnych dat i wydarzeń. Oprócz tego może być one jednak wykorzystywany w bardziej pomysłowy sposób. Wiele osób relaksuje się lub też tworzy nowe pomysły, kiedy może jednocześnie rysować. Kreślenie po biuwarze szlaczków czy tworzenie bardziej skomplikowanych rysunków może być doskonałym sposobem na przerwę w pracy. Pozwoli to zredukować napięcie, a jednocześnie przyczyni się do bardziej efektywnych działań. W podkładce na biurko może się również znaleźć miejsce na ważne cytaty motywacyjne, a nawet bieżące przypomnienie o prywatnych sprawach. Wystarczy jedynie rzucić okiem na swoje biurko, by nie tylko nie przegapić istotnych wydarzeń, ale także zainspirować się do dalszej pracy.

Podsumowując, biuwar czyli podkładka na biurko z kalendarzem to niezastąpiony element podczas pracy biurowej. Oprócz tego może mieć on także wiele innych zastosowań, których ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia pracownika.