TV plomba gwarancyjna

Wielu producentów drogiego sprzętu stara się go zabezpieczyć przed kradzieżą lub próbą podmiany. Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest zastosowanie specjalnych plomb gwarancyjnych. Z naszego wpisu dowiesz się, gdzie się je najczęściej umieszcza oraz jakie są konsekwencje ich zerwania.

Plomba gwarancyjna – co to takiego?

Plomba gwarancyjna to niewielka, samoprzylepna etykieta, której najważniejszym zadaniem jest zabezpieczenie urządzenia przed otwarciem, co chroni je zarówno przed kradzieżą, jak i możliwością podmiany. Najczęściej wykorzystywana jest przez firmy, które zajmują się sprzedażą komputerów, telefonów czy też innego kosztownego sprzętu elektronicznego, a także przez różnorodne punkty napraw, np. serwisy komputerowe. Można je ponadto spotkać w kasynach i hipermarketach oraz wszędzie tam, gdzie niezbędne jest skuteczne zabezpieczenie sprzętu przed niepowołanym otwieraniem. Co istotne, naklejki zabezpieczające mogą mieć dowolny kształt, dzięki czemu łatwo dostosować je do konkretnych potrzeb.

Czy można zerwać plombę gwarancyjną?

Naklejki zabezpieczające drukowane są na specjalnej folii, która po naklejeniu i wyschnięciu jest niemożliwa do usunięcia w całości. W przypadku niepożądanej próby usunięcia folia się kruszy, dzięki czemu nie można jej ponownie przykleić, aby ślad nie był widoczny. Zerwanie plomby w taki sposób, aby pozostało to niezauważone nie jest więc możliwe. Co więcej, wielu producentów zabezpiecza swój sprzęt plombami i od ich obecności uzależnia uznanie gwarancji. Z pewnością nie należy więc usuwać tego typu naklejek, ponieważ utraci się w ten sposób możliwość reklamowania sprzętu. Plomby zabezpieczające oprócz właściwości zabezpieczających wyróżniają się również dużą odpornością, co w praktyce oznacza, że nie ścierają się i wytrzymują w trudnych warunkach, dzięki czemu nawet po kilku latach plomba będzie czytelna.

Plomby gwarancyjne to jeden z prostszych, a jednocześnie skuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie drogich towarów. Z tego powodu są one chętnie wykorzystywane przez producentów sprzętu elektronicznego.